Obsah  
 

Analýza zubov vo väzbe k orgánom

Podľa TČM ku každému zubu prislúchajú isté orgány. Zaťaženie, alebo disfunkcia orgánu sa potom môže prejaviť napríklad bolesťou zuba bez kazu, prípadne inými opakujúcimi sa problémami zuba napriek liečbe a starostlivosti o chrup. Táto analýza rozširuje diagnostické analýzy programu tým, že umožní terapeutovi potvrdiť si prípadné podozrenie na zaťaženie orgánu/orgánov prejavmi na zube.

Použitie môže byť aj opačné - keď je zub zaplombovaný nevhodnou plombou, môže spôsobiť dráždenie prislúchajúceho orgánu a tým povedzme zvýšenú produkciu jeho hormónu, čo sa napríklad pri pankrease a zvýšenej produkcii inzulínu môže prejaviť hypoglykemickými stavmi.

 

 

 

 

Na obrázku vidieť výsledok analýzy, pri ktorej najväčšie percento symptómov zodpovedá orgánom, prislúchajúcim k zubom 13 a 23 hore a 43 a 33 dole.  Tieto zuby sú vo vzťahu k okruhu Pečeň-Žlčník. Terapeut si dotazom na stav týchto zubov môže potvrdiť preťaženie tohoto okruhu.

 

Zaškrtnutím voľby Zobraziť polohu dosiahnete zobrazenie malého čierneho trojuholníka ako kurzoru, pohybujúceho sa pod základňami grafov a ukazujúceho na vybraný zub v tabuľke zubov. Posun kurzora na jednotlivé zuby môžete dosiahnuť jednak kliknutím myšou v tabuľke zubov, ako aj kliknutím myšou na príslušnom zube alebo stĺpci grafu na obrázku.

Kliknutím na malý farebný štvorček (na obrázku červený) - voľba Farba grafu môžete zmeniť farbu grafu.

 

Panel Vyhľadať zuby k orgánu slúži na rýchle nájdenie zubov zodpovedajúcich konkrétnemu orgánu. Napríklad pacient sa sťažuje, že od istého času sa u neho prejavuje hypoglykémia. Tá môže byť spôsobená nadprodukciou inzulínu pankreasom, alebo nedostatočnou produkciou kortizolu kôrou nadobličiek. Terapeut si môže zobraziť zuby prislúchajúce pankreasu výberom voľby Orgán a opýtať sa pacienta či mu zubár na niektorom zo zvýraznených zubov nerobil výplň povedzme amalgámom. Potom urobí to isté pre nadobličky. Ak sa zásah zubára potvrdí, riešením môže byť výmena amalgámovej plomby za nekovovú.

Zuby prislúchajúce k orgánom sú označené farebným podčiarknutím čísla zubu, v tomto prípade zelenou farbou. Farby zvýraznenia si môže terapeut meniť kliknutím na farebný štvorček Farba zvýraznenia.

 

 

 >>>

  ©2004-2015 IPN data Zvolen, www.DrAlter.sk, info@DrAlter.sk                                                                           Verzia: 8.286